Dlaczego warto zlecić wykrycie podsłuchu profesjonalistomv-v

Usługę wykrywania podsłuchów i lokalizatorów GPS mają w swojej ofercie niemal wszystkie biura detektywistyczne. Do rzetelnego wykonania sprawdzenia pod kątem zainstalowania urządzeń inwigilacyjnych potrzebna jest wiedza, doświadczenie oraz sprzęt. Tylko niewielka część dysponuje profesjonalnym sprzętem pozwalającym na wykrycie urządzeń podsłuchowych każdego rodzaju. Większość jest w posiadaniu wykrywaczy urządzeń przesyłających sygnał na odległość, najczęściej radiowo lub GSM. Wykrywacze tego typu podsłuchów są stosunkowo tanie, ale dysponowanie tylko nimi i wiedzą nie wystarczy. To tak jakby bardzo dobry mechanik chciał naprawiać nowoczesne samochody wyłącznie zwykłymi narzędziami. Najtrudniejszymi do wykrycia są urządzenia rejestrujące dźwięk i zapisujące go w wewnętrznej pamięci. Do tego typu urządzeń podsłuchowych należą wszelkiego rodzaju dyktafony. Do ich wykrywania służą detektory złącz nieliniowych, które z uwagi na wysoka cenę, w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych są rzadkością jako wyposażenie agencji detektywistycznej. Moja agencja detektywistyczna posiada tego typu urządzenie. Jak istotne jest posiadanie wykrywaczy wszelkiego rodzaju urządzeń podsłuchowych przedstawię na sytuacji z którą ostatnio mieliśmy do czynienia wykonując usługę wykrywania podsłuchów w pewnym domu jednorodzinnym w miejscowości niedaleko Krakowa.

Zleceniodawcą była kobieta, która od jakiegoś czasu pozostawała w konflikcie z mężem. Mąż pracował poza miejscowością zamieszkania i raz na dwa, trzy tygodnie przyjeżdżał na kilka dni do domu. Po jakimś czasie kobieta ta dowiadywała się od różnych osób ze swojej miejscowości, że jej mąż żalił się na nią, podając informacje, które padały w jej prywatnych rozmowach z inną osobą lub rozmawiając przez telefon w jej domu. Wobec tego postanowiła sprawdzić czy w domu nie ma podsłuchu. Wykrycie podsłuchu zleciła przypadkowej firmie detektywistycznej odszukanej w internecie. Jako najbardziej zagrożone miejsce do sprawdzenia wytypowała salon. W salonie zawsze podejmowała znajomych tam rozmawiała z nimi i najwięcej spędzała czasu. Firma wykonała sprawdzenie salonu i nic nie odnalazła. Sprawdzenie rozszerzyła na inne pomieszczenia domu na parterze również nic nie ujawniając. Za kolejne niemal trzy tygodnie mąż klientki wrócił na kilkudniowy odpoczynek i w rozmowie z nią przekazał, po kilku dniach, że wie, iż w mieszkaniu byli jacyś obcy mężczyźni i przeszukiwali jego dom. Powiedział, że informację taka otrzymał od znajomego. Klientka wiedziała, że jest to niemożliwe, ponieważ z nikim na ten temat nie rozmawiała. Zaczęła podejrzewać, że w domu nadal może znajdować się jakieś urządzenie podsłuchowe i zleciła mojej agencji detektywistycznej dokonanie sprawdzenia.

W wyniku sprawdzenia pomieszczeń ujawniliśmy, przy użyciu detektora złącz nieliniowych, dyktafon ukryty w kanapie za obiciem oparcia. Umieszczając dyktafon mężczyzna wyciągał kilka zszywek tapicerskich i chował urządzenie, a następnie wciskał zszywki w te same miejsca, tak, że na pierwszy rzut oka nic nie wzbudzało podejrzeń. Dyktafon ten pozwalał na rejestrację dźwięku do 21 dni i posiadał detekcję dźwięku (takie same urządzenie na popularnej platformie zakupowej można znaleźć w cenie około 200 zł). Dzięki użyciu detektora złącz nieliniowych byliśmy w stanie odnaleźć to urządzenie. Nawet najbardziej szczegółowe sprawdzenie fizyczne, jakie być może przeprowadziła poprzednia firma, niewiele w tej sytuacji by dało. Jak przekazała klientka to poprzednia firma posiadała urządzenie, które dla niej jako laika przypominało krótkofalówkę z długą anteną. Opis sugerował, że był to wykrywacz do urządzeń wysyłających sygnał na odległość.

Dla klientki, finał całej sprawy był dość szczęśliwy, urządzenie udało się odnaleźć, a jej pozwoliło to odzyskać poczucie prywatności. Co do dalszego biegu wydarzeń, to sama musi podjąć decyzję, co z tym dalej robić tzn. czy składać zawiadomienie o przestępstwie dokonanym na jej szkodę czy wyjaśnić sprawę z mężem bez angażowania w to instytucji.

Skontaktuj
się z nami

Zaufaj specjalistom,
powierz nam swoje sprawy

Detektyw Kraków