Aplikacje szpiegujące  – zagrożenia i jak nie paść ofiarą nielegalnej inwigilacji.

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy to nie tylko narzędzie do wykonywania połączeń telefonicznych. Przy użyciu współczesnych telefonów wykonujemy zdjęcia, nagrywamy filmy, prowadzimy życie towarzyskie, nawiązujemy nowe znajomości, prowadzimy interesy, wysyłamy wiadomości e-mail, korzystamy z bankowości internetowej, przeglądamy strony internetowe itd.  Z reguły jesteśmy przekonani, że cała nasza aktywność jest naszą prywatną sprawą i nikt niepowołany nie ma do tego dostępu.

Niestety nie zawsze tak jest.

Od jakiegoś czasu zauważany coraz większe zainteresowanie zakupem aplikacji szpiegujących ale także usługą wykrycia takowych aplikacji w telefonie. Obydwa te czynniki wskazują, że coraz częstsze obawy, że mogliśmy stać się ofiarami nielegalnego szpiegowania są uzasadnione. (O konsekwencjach nielegalnego pozyskiwania informacji na temat innych osób pisałem we wcześniejszych wpisach na mojej stronie)

Oferowane funkcje programów szpiegujących pozwalają na podgląd całej aktywności telefonu nawet w czasie gdy nie jest on używany, ale oczywiście jest włączony. Poprzez panel administracyjny osoba zakładająca program szpiegujący ma możliwość podglądu oraz podsłuchu tego co dzieje się w otoczeniu telefonu na żywo. Ma dostęp do wszelkich komunikatorów i wysyłanych za ich pośrednictwem wiadomości,  Czasem do mojego biura detektywistycznego zgłaszają się osoby w sprawach rozwodowych, które na własną rękę zakupiły wcześniej oprogramowanie szpiegujące i dzięki temu posiadają dowody niewierności małżonka, ale z obawy przed odpowiedzialnością karną swoich działań proszą o podjęcie czynności detektywistycznych i po zebraniu legalnie dowodów sporządzenie sprawozdania.

Z reguły oprogramowania szpiegujące instalują osoby sobie bliskie. Z tego też powodu po uzyskaniu wiedzy, która może świadczyć o nieuczciwości jednej osoby wobec drugiej, jedna strona związku, która weszła w posiadanie takich informacji z reguły emocjonalnie nie wytrzymuje i pośrednio lub bezpośrednio nawiązuje do okoliczności, których „stała się świadkiem” poprzez nielegalny dostęp. Sytuacja taka powinna być już sygnałem, że byliśmy w jakiś sposób inwigilowani i że warto sprawdzić – wykluczyć lub potwierdzić – czy nasz telefon komórkowy posiada zainstalowane oprogramowanie szpiegujące.

    Moja agencja detektywistyczna oferuje Państwu profesjonalną usługę wykrywania zainstalowanych aplikacji szpiegujących w telefonach, która nie są widoczne i które nie są wykrywane przez dostępne seryjne w telefonie narzędzia jak np. Google Play Protect. Przy skorzystaniu z usługi wykrywania programów szpiegujących jest możliwość zainstalowania specjalnej aplikacji stworzonej do rozpoznawania programów szpiegujących i informowania w przypadku pojawienia się takiej aplikacji. Narzędzie to monitoruje na bieżąco i dożywotnio na danym smartfonie czy ktoś „nie zaszczepił naszego telefonu tzw. szpiegiem”

Skontaktuj
się z nami

Zaufaj specjalistom,
powierz nam swoje sprawy

Detektyw Kraków